Ogłoszenia 25.08.2019

Ogłoszenia 25.08.2019

21 Niedziela zwykła – Ogłoszenia

1. Witamy w naszej wspólnocie kleryka Krzysztofa Stawskiego, który będzie odbywał praktykę duszpasterską.

2. W następną niedzielę przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 12.30. Wspólne zakończenie adoracji z modlitwą za parafię i różańcem o godz. 18.00. Tego dnia obchodzimy także rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkie intencje modlitewne zanośmy Jezusowi, adorując jak najgorliwiej Chrystusa Eucharystycznego.

3. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 w Farze.

4. Rozpoczyna się przygotowanie dzieci do I Komunii. Prosimy o pobranie formularzy zgłoszeniowych i złożenie ich do 8 września.

5. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę w szkole  odbędzie się w  niedzielę, 8 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. Różaniec w czwartek, o godz. 18.00.

7. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

8. Trwają jeszcze zapisy do Prymasowskiego Studium Teologiczno-Pastoralnego w Gnieźnie. Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę. Program studiów obejmuje dwa lata a zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu. Bliższe informacje na stronie naszej archidiecezji.

9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy Stowarzyszeniu Liga Patriotów Gniezno za użyczenie komputera do wyświetlania pieśni.

Zmarłe w ubiegłym tygodniu śp. Łucję Krukowską, Anastazję Leśniewską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *