Ogłoszenia 26.03.2023

Ogłoszenia 26.03.2023

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym po Mszy Św. godz. o 17.00; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15. Po nabożeństwie dodatkowa Msza Św.
 2. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, będzie poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W sobotę, od godz. 9.00, odwiedzimy chorych i starszych parafian.
 4. W sobotę, po Mszy Św. porannej do 12.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się różańcem. Jest to modlitwa wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaproszenie do modlitwy skierowane jest przede wszystkim do kobiet. Także w sobotę czuwanie modlitewne w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy gałązki palmowe. Spotkanie członków Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.30. Będzie można nabyć palmy. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Chóru.
 6. W Niedzielę Palmową zapraszamy do Katedry Gnieźnieńskiej na „Czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II”. Rozpocznie się ono o godz. 20.30. W programie m.in.: pieśni pasyjne w wykonaniu naszego Chóru  św. o. Pio, Apel Jasnogórski oraz myśli Ojca Świętego kierowane do nas ze Wzgórza Lecha. W związku z tym nie będzie tradycyjnego koncertu pasyjnego we Farze.
 7. W piątek Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele garnizonowym. Jako parafia niesiemy krzyż od stacji 8.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00, w piątek, o godz. 15.00 w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), Godzina Miłosierdzia.
 9. Punkt charytatywny czynny w czwartki od godz. 10.30 do 11.30.
 10. Prosimy o zgłoszenie się osób, które zamówiły Msze Św. na 23 i 30 kwietnia.
 11. Zachęcamy do przeżycia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek, 31 marca. Więcej informacji i możliwość zapisów znaleźć można na edk.org.pl (GNIEZNO św. Maksymiliana).
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.
 13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 14. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Piotra Wrzesińskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *