Ogłoszenia 26.12.2021

Ogłoszenia 26.12.2021

Niedziela Świętej Rodziny

  1. W piątek, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono w Farze o godz. 18.00. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 18.30.  W kościele garnizonowym nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 17.00. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
  2. Ks. Prymas udzielił na ten dzień dyspensy od piątkowego postu.
  3. W sobotę pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Eucharystii o godz. 7.30.
  4. W tym roku kolęda będzie podobna do zeszłorocznej – będziemy gromadzili się na Mszach Św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Plan znajduje się w gablotach i na parafialnym fb. Istnieje także możliwość odwiedzin w domach na zaproszenie. Kartki zgłaszające chęć przyjęcia księdza zostały wyłożone w kościołach. Jest także formularz zgłoszeniowy w wersji internetowej. Zgłoszenia do końca roku.
  5. Od 15 grudnia w kościele może być zajęte 30 % miejsc (75 we farze i 250 w kościele garnizonowym). Nie wlicza się osób zaszczepionych. Przypominamy, że wierni są zobowiązani posiadać maseczki.
  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.
  7. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (z modlitewnikiem 10 zł.).  
  8. Zmarłe w ubiegłym tygodniu śp. Stefanię Przybylską, Marię Kawka,  zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i   dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *