Ogłoszenia 27.02.2022

Ogłoszenia 27.02.2022

VIII Niedziela Zwykła

Kochani.

Kończy się czas mojego pobytu w szpitalu, za wszelką życzliwość, pamięć a szczególnie modlitwę bardzo serdecznie dziękuje. Nie jestem w stanie wyrazić mojej ogromnej wdzięczności za to wszystko.

Rozpoczyna się dla mnie teraz czas rehabilitacji, który mam nadzieję pozwoli mi wrócić do codziennego życia i pokonać niesprawność prawej strony ciała. Proszę więc nadal o modlitwę i zapewniam, że ja również pamiętam
o Was w modlitwie każdego dnia.

Wasz Proboszcz

 1. Dziś na mszy świętej o godz. 12:30 odsłonimy w naszym kościele obraz bł. kard. Stefan Wyszyńskiego. Został on namalowany przez pana Zbigniewa Sałaja z inicjatywy Rodziny Radia Maryja. Obraz poświęci, oraz wygłosi homilię podczas Mszy Świętej, ks. prof. Bogdan Czyżewski.
 2. Dzisiaj w ostatnią niedzielę lutego rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
 3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Farze: o godz. 7.00, 10.00 i 18.30; w kościele garnizonowym o 9.00 i 17.00. W środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym po Mszy Św. godz. o 17.00; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15. Po nabożeństwie dodatkowa Msza Św.
 6. Piątek będzie Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.
 7. Osoby dorosłe, które ukończyły 21 rok życia i chciałby przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, proszone są o zgłoszenie przez formularz internetowy dostępny na stronie archidiecezji w zakładce bierzmowanie dla dorosłych (https://archidiecezja.pl/duszpasterstwo/bierzmowanie-dla-doroslych/). Pierwsze spotkanie odbędzie się w Niedzielę 6 marca br. w Katedrze Gnieźnieńskiej po Mszy Św. o godz. 18.00. 
 8. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź  od godz. 18.00.
 9. W sobotę, od godz. 9.00, odwiedzimy chorych i starszych parafian.
 10. W sobotę, 5 marca, czuwanie modlitewne w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy. Będziemy modlić się także o dobre przeżycie Nawiedzenia Obrazu NMP w naszej archidiecezji i parafii.
 11. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00.
 12. Punkt charytatywny czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.
 13. Od 1 marca zniesione zostają limity osób przebywających w kościele. Przypominamy, że wierni są nadal zobowiązani posiadać maseczki.
 14. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.
 15. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 16. Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Zofię Krzywańską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *