Ogłoszenia 27.08.2017

Ogłoszenia 27.08.2017

21 Niedziela zwykła

 

1. Informujemy, że odnalazł się obraz Pielgrzym u stóp Chrystusa, skradziony 2 lata temu z Fary.

2. Trwają jeszcze prace porządkowe na cmentarzu. Dziękujemy Straży Pożarnej, pilarzom i pracownikom cmentarza. Przed nami usuwanie złamanych konarów i korzeni. Uporządkowaliśmy teren przy kościele i plebanii. Dziękujemy za pomoc mieszkańcom Schroniska przy ul. Pocztowej i Kawiar. 

3. W piątek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. porannej. Wspólne zakończenie adoracji z modlitwą za parafię i różańcem o godz. 18.00. Tego dnia obchodzimy także rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkie intencje modlitewne zanośmy Jezusowi, adorując jak najgorliwiej Chrystusa Eucharystycznego. 

4. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę w szkole  odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.15.

5. Rodzice dzieci, które zostały zapisane na pomoc w zakupie przyborów szkolnych mogą odbierać talony od poniedziałku w godzinach otwarcia Biura Parafialnego. Dzisiaj będziemy zbierać do skarbonek ofiary na ten cel.

6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 17.30.

7. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w sobotę, 2 września, od godz. 9.00. Ks. Grzegorz odwiedzi swoich chorych w piątek.

8. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 w Farze.

9. W okresie wakacji okazja do Sakramentu Pojednania przed Mszami Św.

Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

10. Punkt charytatywny wydający odzież w sierpniu jest  nieczynny.

11. Dzisiaj w Gnieźnie Dożynki. Początek o godz.13.00 Mszą św. na Placu Św. Wojciecha.

12. Caritas AG informuje, że mogą zgłaszać się rodziny poszkodowane przez nawałnicę, które potrzebują pomocy finansowej. Zgłoszeniowy formularz wniosku znajduje się na stronie: www.caritas.gniezno.pl

13. Informujemy, iż kolejny kurs przygotowujący narzeczonych do zawarcia związku małżeńskiego rozpocznie się w piątek 8 września br. o godz. 19.00 w Sali Wieczernika parafii bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie i będzie kontynuowany przez 6 niedziel o godz. 19.00.

14. Prezydent Miasta Gniezna oraz Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej objazdowej wystawie pt. „Eksperymentuj” , która będzie miała miejsce w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 12, w czwartek 31 sierpnia w godz. od 13 do 19, oraz piątek 1 września w godz. od 9 do 15.

15. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za ofiary dla poszkodowanych w nawałnicy (2495 zł.).

16. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

17. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie.

Zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Iwonkę Kaczka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *