Ogłoszenia 27.08.2023

Ogłoszenia 27.08.2023

XXI Niedziela Zwykła

 1. W piątek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7.00. W godz. 11.30-13.00 ze względu na ślub będzie przerwa. Wspólne zakończenie adoracji z modlitwą za parafię i Różańcem o godz. 18.00. Wszystkie intencje modlitewne zanośmy Jezusowi, adorując jak najgorliwiej Chrystusa Eucharystycznego. Okazja do spowiedzi od 18.00. Tego dnia obchodzimy także rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obchody miejskie o godzinie 17:00 przy pomniku ku czci poległych w latach II Wojny Światowej w Parku Kościuszki.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa: całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00, w piątek o godz. 15.00 w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), Godzina Miłosierdzia.
 3. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w sobotę, 2 września, od godz. 9.00.
 4. W sobotę, po Mszy Św. porannej do 12.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się różańcem. Jest to modlitwa wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaproszenie do modlitwy skierowane jest przede wszystkim do kobiet.
 5. W sobotę, czuwanie modlitewne w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, spotkanie z członkami Żywego Różańca.
 7. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę w szkole odbędzie się w  niedzielę, 3 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Są wolne intencje mszalne na Mszach porannych we września. Jest dostępna księga intencji na 2024 r.
 9. Rozpoczynamy zapisy dla dzieci, które chcą przyjąć I Komunię w 2024 r. W zakrystii można otrzymać formularz zgłoszeniowy, który trzeba złożyć do 3 września.
 10. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Dąbrówki Kościelnej, która odbędzie się w sobotę 9 września br. W tym roku będzie miała ona wyjątkowy charakter dziękczynny za beatyfikację rodziny Ulmów, a w trakcie drogi duszpasterze przybliżą historię ich życia. W związku z tym, zapraszamy szczególnie małżonków, młodzież i dzieci do pielgrzymowania, umacniania więzi rodzinnych, wspólnego spędzenia czasu i modlitwy w intencji rodziny. Ruszamy spod Katedry w sobotę rano, a wieczorem tego dnia powrót autokarem do Gniezna. Zapisy w parafii Katedralnej, parafii bł. Radzyma lub przez formularz elektroniczny. Koszt 20 zł. Zapraszamy.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.
 12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (z modlitewnikiem)
 13. Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *