Ogłoszenia 28.05.2017

Ogłoszenia 28.05.2017

Wniebowstąpienie Pańskie

 

1. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.15, dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w ubiegłym roku będą obchodzić swoją rocznicę. 

2. Nabożeństwa majowe w Farze w soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej, od poniedziałku do środy o godz. 20.30. W kościele garnizonowym od poniedziałku do środy  o godz. 17.30.

3. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

5. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w sobotę, 10 czerwca.

6. W sobotę, 3 czerwca, czuwanie modlitewne, po którym będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Nabożeństwo i całą liturgię będą przygotowywać małżeństwa. Zapraszamy

7. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 8.30.

8. Nabożeństwa czerwcowe w Farze i w kościele garnizonowym codziennie po wieczornej Mszy św.

9. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

10. W sobotę wyjazd do Lichenia. Zbiórka, o godz. 8.45, na parkingu przy ul. Słomianka.

11. Dzisiaj,  o godz. 19.00 w salce dolnego kościoła Chrystusa Wieczystego Kapłana rozpoczną się Katechezy dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński). Spotkania odbywać się będą przez 6 kolejnych niedziel.

12. Prezydent Miasta zaprasza mieszkańców Gniezna   do wzięcia udziału w obchodach upamiętniających pielgrzymki Jana Pawła II  do Gniezna w latach 1979 i 1997: sobota 3 czerwca, godz. 10.00 w Katedrze odbędzie się Jutrznia.  Po jej zakończeniu będzie miał miejsce wernisaż zdjęć Ojca Świętego z pielgrzymek do grobu św. Wojciecha. Od godz. 15.00 w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym  odbędą się pokazy filmów „Niezapomniane chwile” autorstwa Pana Bogumiła Bieleckiego, oraz „Wspomnienie JP II” autorstwa uczniów ZSP2.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

14. Zapraszamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Dziś z rozważaniami na czerwiec.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Stefana Brzóstowicza, Katarzynę Niewiadomską, Jadwigę Szablewską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *