Ogłoszenia 28.08.2022

Ogłoszenia 28.08.2022

XXII Niedziela Zwykła

 1. W czwartek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7.00. Wspólne zakończenie adoracji z modlitwą za parafię i Różańcem o godz. 18.00. Wszystkie intencje modlitewne zanośmy Jezusowi, adorując jak najgorliwiej Chrystusa Eucharystycznego. Tego dnia obchodzimy także rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obchody miejskie o godzinie 17:00 przy pomniku ku czci poległych w latach II Wojny Światowej w Lesie Miejskim.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołań. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie członków SWPK. W pierwszy piątek miesiąca. spowiedź dla dzieci od godz. 18.00.
 3. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy wyjątkowo w piątek, 2 września, od godz. 9.00.
 4. W sobotę, po Mszy Św. porannej do 12.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się różańcem. Jest to modlitwa wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaproszenie do modlitwy skierowane jest przede wszystkim do kobiet.
 5. W sobotę, czuwanie modlitewne w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, spotkanie z członkami Żywego Różańca.
 7. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę w szkole odbędzie się w  niedzielę, 4 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę, podczas przedpołudniowych Mszy Św., kazanie wygłosi ks. Eugeniusz Bednarek, misjonarz z Kamerunu, który kończy pobyt w Polsce. Po Mszy Św. będzie można wspomóc misje.
 9. Jest dostępna księga intencji na 2023 r.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o godz. 18.00. W każdy piątek, w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), o godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia.
 11. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki, od 10.30 do 11.30.
 12. Rozpoczynamy zapisy dla dzieci, które chcą przyjąć I Komunię w 2023 r. W zakrystii można otrzymać formularz zgłoszeniowy, który trzeba złożyć do 4 września.
 13. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.
 14. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 15. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Mieczysława Jędruszczaka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *