Ogłoszenia 29.05.2022

Ogłoszenia 29.05.2022

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W przygotowaniu do Zesłania Ducha Świętego w naszym mieście trwa modlitwa za miasto pod hasłem „Jerycho Gnieźnieńskie”. Jest to modlitwa trwająca przez czas dziewięciu dni poprzedzających Uroczystość. My jako parafia podejmujemy modlitwę dzisiaj. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość całodziennej adoracji po Mszy Św. o godz. 12.30. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą w intencji o dary Ducha Świętego o godz. 18.30. Po Mszy dalsza część adoracji. Zakończymy Nabożeństwem Majowym o godz. 20.30.
 2. Proboszcz razem z kolegami rocznikowymi, będzie obchodzić kolejną rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich do modlitwy we wtorek, o godz. 18.30.
 3. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w Farze w poniedziałek i wtorek o godz. 20.30, w kościele garnizonowym o godz. 16.30.
 4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy (w sobotę przed Mszą) i w kościele garnizonowym od środy do piątku o godz. 16.45.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. Po Mszy Św. spotkanie członków SWPK.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 18.00.
 7. W sobotę ks. proboszcz odwiedzi chorych i starszych parafian, ks. Jarek w sobotę, 11 czerwca.
 8. W sobotę, po Mszy Św. porannej do 12.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się różańcem. Jest to modlitwa wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepakulanemu Sercu Maryi. Zaproszenie do modlitwy skierowane jest przede wszystkim do kobiet.
 9. Także w sobotę, czuwanie modlitewne w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, będzie spotkanie członków Żywego Różańca.
 11. Zapraszamy na nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00.
 12. Zapraszamy młodzież do udziału w XXVI Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 4 czerwca br. Spotkanie rozpocznie się Jutrznią o godz. 9:00 w Katedrze Gnieźnieńskiej. Potem wyjazd na Pola Lednickie. Szczegóły i zapisy u ks. Jarka.
 13. Punkt charytatywny czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.
 14. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 1 czerwca br. rozpoczyna się rekrutacja do naszego seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Jednocześnie zapraszamy młodzież męską na weekend powołaniowy w seminarium w dniach 17-19 czerwca.
 15. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.
 16. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (z modlitewnikiem – 9,50)
 17. Zmarłe w ubiegłym tygodniu śp. Sabinę Purulak, Bożenę Zgolińską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *