Ogłoszenia 3.03.2019

Ogłoszenia 3.03.2019

VIII Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie członków Żywego Różańca.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Farze: o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30; w kościele garnizonowym o 17.00. 

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

4. W czwartek modlimy się o nowe powołania. Po Mszy Św. spotkanie SWPK.

5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym o 17.30; Gorzkie Żale w niedziele w Farze o 17.45, w kościele garnizonowym o 16.15.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie w duchu Taize w każdy drugi piątek miesiąca. Najbliższa modlitwa będzie miała miejsce 8 marca o godz. 20.00.

7. Piątek będzie Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich 

8. Rekolekcje parafialne będą w kościele farnym od przyszłej niedzieli. Nauki będzie głosił ks. Wojciech Orzechowski.

9. Punkt charytatywny jest czynny w czwartek w godzinach 10.30-11.30.

10. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

11. W okresie Wielkiego Postu przy Parafii Archikatedralnej w Gnieźnie prowadzone będzie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla Osób Dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tegoż sakramentu. Zapisy odbędą się w I Niedzielę Wielkiego Postu 10 marca 2019 r. o godz. 19:00 w salce parafialnej przy ul. Kolegiaty 1 w Gnieźnie. 

12. Parafia pw. św. Maksymiliana w Gnieźnie organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania w dniach od 10 do 11 maja br. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą również Sanktuaria Matki Bożej w Pieraniu i Brdowie (150 zł.).

13. Informujemy o możliwości przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego na Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia. Potrzebne do tego dane znajdują się w gablocie ogłoszeń.

14. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto. Za tydzień niedziela inwestycyjna.

15. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Jana Siejaka, Salwinę Łechtańską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *