Ogłoszenia – 3.12.2017

Ogłoszenia – 3.12.2017

I Niedziela Adwentu

 

1. Zapraszamy do pogłębionego przeżycia czasu Adwentu. W Farze: od poniedziałku do piątku o godz. 6.15 Jutrznia i po niej Msza św.; o godz. 18.00 Roraty (w poniedziałki, środy i piątki zapraszamy dzieci a dorosłych we wtorki i soboty –godz. 7.00, w czwartki młodzież). Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 (od poniedziałku do piątku).  Msze św. poranne w sobotę i niedzielę o godz. 7.00 a wieczorne w dni powszednie o godz. 18.00, w soboty i niedziele o godz. 18.30.  Prosimy dzieci o liczny udział w roratach i o przygotowanie lampionów. We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pozostałe nabożeństwa w łączności z roratami.

2. W czasie adwentu w każdy wtorek, po roratach zapraszamy dorosłych z całymi rodzinami (również dzieci) na spotkanie na Słomiance. Oprócz kawy i dobrego ciasta będziemy rozważać Słowo Boże i spróbujemy przełożyć Słowo w czyn. W czwartek, po roratach zapraszamy młodzież na spotkanie przy ciastku na Słomiance.

3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 8.30 będzie spotkanie członków Żywego Różańca.

4. W piątek  przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00 we Farze i 17.00 w kościele garnizonowym. W godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na modlitwę w Godzinę Łaski podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie w duchu Taize w każdy drugi piątek miesiąca. Najbliższa modlitwa będzie miała miejsce 8 grudnia o godz. 20.00.

6. Poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym będzie w niedzielę 10 grudnia, o godz. 11.15.

7. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.

8. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym. Do nabycia także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom (7 i 13 zł.)

9. Organizujemy wycieczkę w pierwszym tygodniu wakacji w dniach od 25-27 czerwca do Trójmiasta . Zapisy u ks. Grzegorza.

10. Dodatkowy seans filmu Sprawa Chrystusa w kinie Helios w poniedziałek, 4 grudnia.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i na daninę diecezjalną. W kościele zostanie postawiony „koszyk siostry Felicji”. Prosimy o składanie w nim trwałych produktów żywnościowych. Można zabrać Tytkę Miłosierdzia. Za tydzień taca inwestycyjna.

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

13. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Romana Macioszka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *