Ogłoszenia 30.04.2017

Ogłoszenia 30.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie – Trzecia Niedziela Wielkanocna.

 

Rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny pod hasłem „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku jako wspólnota będziemy czytać we Farze List do Galatów. Zapraszamy od poniedziałku do piątku, o godz. 18.20 do wspólnego czytania i słuchania fragmentów Pisma świętego. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do czytania.

1. Rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w Farze w poniedziałek, wtorek, środę, sobotę po Mszy św. wieczornej, w czwartek i piątek o godz. 20.30. W kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) o godz. 17.30.

2. W środę  przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. we Farze tak jak w niedziele, odpust w kościele garnizonowym – suma odpustowa o godz. 12.30. Msze św. farne w kościele garnizonowym w tym dniu o godz. 10.00 i 11.15.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

4. W sobotę, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian.

5. W sobotę, 6 maja, czuwanie modlitewne, po którym będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Nabożeństwo i całą liturgię będą przygotowywać małżeństwa. Zapraszamy

6. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę,  o godz. 15.00 w Sali na Słomiance. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć film o Fatimie.

7. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (18.00),  Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

8. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

9. W poniedziałek Biuro Parafialne będzie nieczynne.

10. Zapraszamy na comiesięczne spotkania Panie naucz nas modlić się. Najbliższe odbędzie się dzisiaj, o godz. 16.00 w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnym ul. Seminaryjna 2.

11. Zachęcamy do udziału w obchodach patriotycznych z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w środę, 3 maja. Rozpocznie je Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.15 w Katedrze Gnieźnieńskiej. Dalsze uroczystości odbywać się będą przy pomniku Bolesława Chrobrego. 

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (podwójny numer – 6 zł.)

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Na pomoc dla Syrii zebraliśmy 946 zł.

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *