Ogłoszenia 30.05.2021

Ogłoszenia 30.05.2021

Niedziela Trójcy Świętej.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszej parafii. Sumie odpustowej  o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. prałat Eugeniusz Bednarek. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O godz. 10.00 Msza św. w Katedrze a po niej procesja eucharystyczna. W tym dniu Msze św. w Farze o 7.30, 9.30 i 18.30 a w kościele garnizonowym o 9.00. W czasie oktawy procesje eucharystyczne wokół kościoła farnego.

3. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w Farze dzisiaj po wieczornej Mszy Św. i w poniedziałek o godz. 20.30, w kościele garnizonowym w poniedziałek o godz. 16.30.

4. Nabożeństwa czerwcowe  w Farze od wtorku codziennie po wieczornej Mszy i w kościele garnizonowym od wtorku  do piątku o godz. 16.45.

5. W środę, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance spotkanie ze Słowem.

6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.

7. W pierwszy piątek miesiąca  okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

8. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian, którzy o to poproszą.

9. Także w sobotę, czuwanie modlitewne w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy.

10. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, będzie spotkanie członków Żywego Różańca.

11. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

12. Punkt charytatywny jest nieczynny do odwołania.

13. Przypominamy o ograniczeniach w kościołach. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy na parafialnym fb Msze Św.  w niedzielę o 12.30 i w sobotę o 18.30. 

14. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. 

15. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem).

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Bogdana Napierałę, Czesława Antczaka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *