Ogłoszenia 30.08.2020

Ogłoszenia 30.08.2020

22 Niedziela zwykła

 

1. We wtorek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7.00. Wspólne zakończenie adoracji z modlitwą za parafię i Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.15. Tego dnia obchodzimy także rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkie intencje modlitewne zanośmy Jezusowi, adorując jak najgorliwiej Chrystusa Eucharystycznego.

2. W niedzielę, 20 września będziemy przeżywać uroczystość I Komunii. Spotkanie z rodzicami tych dzieci będzie w poniedziałek, 31 sierpnia, o godz. 18.30 w kościele  w niedzielę, 6 września, o godz. 11.00, poświęcenie i wręczenie książeczek.

3. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 w Farze.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołań oraz pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 18.00.

5. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w sobotę, 5 września, od godz. 9.00.

6. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę w szkole  odbędzie się w  niedzielę, 13 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00.

7. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., w czwartek o godz. 18.00 różaniec.

8. Przypominamy, że uczestniczący w liturgii, nadal zobowiązani są do noszenia maseczki wewnątrz świątyni. 

9. Jest już księga intencji na przyszły rok.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. 

11. Pojawił się projekt zamknięcia przejazdu przez Rynek. Uniemożliwi to  dojazd do fary. Zachęcamy parafian i sympatyków naszego kościoła o wyrażenie swojej opinii na ten temat i wysłanie uwag na adres mailowy: konsultacje@gniezno.eu

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Romana Pokornego, Grzegorza Wojtczaka,  zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *