Ogłoszenia 30.12.2018

Ogłoszenia 30.12.2018

Niedziela Święto Świętej Rodziny

 

1. W ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono w Farze o godz. 18.00  a  od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

2. We wtorek pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok Msze św. wg nowego porządku niedzielnego z wyjątkiem Eucharystii o godz. 7.30. Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy św.

3. W sobotę, 5 stycznia, czuwanie modlitewne, po którym będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy.

4. W niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w roratach.

5. W czasie kolędy okazja do spowiedzi przed Mszami Św. Chorych odwiedzimy w lutym.

6. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy w środę,  2 stycznia. Plan kolędy w gablocie i na stronie internetowej. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny przy ulicach: Słomianka, Farna, Pocztowa, Kaszarska, Św. Wawrzyńca, Lecha, Stroma, Zaulek. Początek kolędy o godz. 15.00 a w sobotę o 13.00. 

7. Zachęcamy wszystkich do udziału w  Orszaku Trzech Króli. Wszystkie grupy spotkają się na placu za Powiatowym Urzędem Pracy i za budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego o godz. 13.30. Tam też każdy z obecnych otrzyma papierową koronę. Po krótkiej modlitwie nastąpi wspólny przemarsz Orszaku Trzech Króli przez Rynek do Katedry, gdzie królowie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus.a

8. Punkt charytatywny jest czynny w czwartek w godzinach 10.30-11.30.. 

9. Od stycznia Msze Św. we Farze w niedziele będą o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.30 a w kościele Garnizonowym o 11.30 i 17.00. Nie będzie Mszy Św. o 18.00 w soboty. W czasie kolędy (styczeń) nie ma Mszy Św. o godz. 17.00 w k. garnizonowym.

10. Zapraszamy na nabożeństwa: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę w łączności z Mszą św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne, na daninę diecezjalną oraz za ofiarę na organy od Zarządu i Członków Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości.

12. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Krystynę Lewandowską, Kazimierza Ostacha, Ilonę Wachowiak, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *