Ogłoszenia 31.12.2017

Ogłoszenia 31.12.2017

Świętej Rodziny

 

1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono w Farze o godz. 18.00  a  od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

2. Jutro pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Eucharystii o godz. 7.00. Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy św.

3. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy we wtorek,  2 stycznia. Plan kolędy w gablocie i na stronie internetowej. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny przy ulicach: Chrobrego i Mieszka I, Początek kolędy o godz. 15.00 a w sobotę o 13.00. W zaznaczonych dniach także o 16.30 lub 16.00.

4. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach. Na Mszę św. o godz. 11.15 zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w roratach.

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w  Orszaku Trzech Króli. Odbędzie się on w sobotę, dnia 6 stycznia 2018 r. w godzinach od 13.00 do 14.30. Wszystkie grupy spotkają się na placu za Powiatowym Urzędem Pracy i za budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego o godz. 13.00. Tam też każdy z obecnych otrzyma papierową koronę. Po krótkiej modlitwie nastąpi wspólny przemarsz Orszaku Trzech Króli przez gnieźnieński Rynek do Katedry, gdzie królowie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus.

6. Punkt charytatywny czynny w czwartek, w godz. 10.30-11.30.

7. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona  Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę w łączności z Mszą św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i na daninę diecezjalną. 

9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

10. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. 

Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Zbigniewa Górczyńskiego zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *