Ogłoszenia 5.04.2020

Ogłoszenia 5.04.2020

Niedziela Palmowa

 

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. 

2. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. 

3. Msze Św. w poniedziałek, wtorek i środę w kościele garnizonowym o 17.00. Nie będzie tam liturgii w Triduum Paschalne. W niedzielę wielkanocną Msze według porządku niedzielnego.

4. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Triduum Paschalne będzie obchodzone bez „Ciemnicy”, Grobów Pańskich, święcenia pokarmów oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu w monstrancji.. Niech pomocą w przeżywaniu tego czasu będzie przewodnik, który można pobrać ze strony archidiecezji. Liturgia Triduum, bez udziału ludu,będzie transmitowana na parafialnym Facebooku. 

Wielki Czwartek

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej 

Wielki Piątek

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. 

Zachęcamy do uczczenia krzyża w naszych domach. 

Wigilia Paschalna

20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej

Nie będzie poświęcenia potraw. Prosimy o błogosławienie potraw w domach pod przewodnictwem ojca rodziny (tekst na naszym fb)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy o godz. 6.00.

5. W obecnej nadzwyczajnej sytuacji, istnieje możliwość przyjmowani Komunii św. w sposób duchowy. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy: wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii; wzbudzić miłość ku Niemu; wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. 

6. Został przełożony termin I Komunii Św. na 20 września.

7. Biuro Parafialne jest nieczynne. Ważne sprawy prosimy załatwiać po umówieniu przez telefon.

8. Wszystkie dodatkowe nabożeństwa, także wtorkowa adoracja zostały zawieszone.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne.

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *