Ogłoszenia 5.06.2022

Ogłoszenia 5.06.2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
 2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.30, będzie spotkanie członków Żywego Różańca.
 3. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. kan. Zbigniew Przybylski. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty.
 5. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy  i w kościele garnizonowym od poniedziałku  do piątku o godz. 16.45.
 6. W sobotę ks. Jarek odwiedzi chorych i starszych parafian.
 7. Spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w czwartek, 9 czerwca o godzinie 19.30 w Sali na Słomiance.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00.
 9. Punkt charytatywny czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.
 10. W poniedziałek, o godz. 19.00, w PWSD, kolejny wykład ks. prof. Bogdana Czyżewskiego o bł. Ks. kard. Stefanie Wyszyńskim.
 11. We wtorek, o godz. 17.30, w Parafii bł. Michała Kozala będzie poświęcenie i wprowadzenie figury św. Michała Archanioła.
 12. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna , serdecznie zaprasza na Jubileusz 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
 13. Przypominamy, że okres komunii wielkanocnej kończy się 12 czerwca.
 14. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 1 czerwca br. rozpoczyna się rekrutacja do naszego seminarium. Jednocześnie zapraszamy młodzież męską na weekend powołaniowy w seminarium w dniach 17-19 czerwca.
 15. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna.
 16. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 17. Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *