Ogłoszenia – 5.11.2017

Ogłoszenia – 5.11.2017

31 Niedziela zwykła

 

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie „Nocy Świętych”. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób wydarzenie to przyniosło wiele dobra duchowego dla naszej parafii i dla wszystkich, którzy w nim uczestniczyli.

2. Do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Oprócz tych warunków należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunię św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

3. Różaniec z modlitwą za zmarłych do 8 listopada  w Farze o godz. 18.00 a w kościele Garnizonowym o godz. 17.30. 

4. Spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania (7 klasy) będzie w czwartek, o godz. 19.15 w Sali na Słomiance.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie w duchu Taize w każdy drugi piątek miesiąca. Najbliższa modlitwa będzie miała miejsce 10 listopada o godz. 20.00.

6. W sobotę, 11 listopada,  Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w Katedrze o godz. 9.30. Po południu, o godz. 15.00 zapraszamy do Sali na Słomiance na spotkanie ze śpiewem pieśni patriotycznych. Zachęcamy do zawieszenia flag narodowych. 

7. Spotkanie Rodziny Radia Maryja, w niedzielę 12.11. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę we Farze, o godz. 15.00 odbędą się XXV Spotkania Chóralne „Stąd nasz ród”. Wystąpią chóry z Poznania, Powidza i Gniezna. Zapraszamy.

9. Zapraszamy młodzież do wyjazdu do Mogilna na spotkanie z okazji święta św. Karoliny w sobotę 18 listopada. Bliższe informacje i zapisy u ks. Dominika.

10. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

11.Punkt charytatywny jest czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.

12. Katechezy dla narzeczonych będą w Parafii Św. Wawrzyńca od 10 listopada do 15 grudnia. Pierwsze spotkanie o godz. 19.30 w kościele. Zapisy wyłącznie na stronie narzeczeni.archidiecezja.pl. 

13. Za tydzień przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Do skarbonek będziemy zbierali ofiary dla Kościoła na Bliskim Wschodzie.

14. W dniach 10-12 listopada, w CEF odbędą się rekolekcje dla osób po starcie dziecka.

15. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną.  Za tydzień taca inwestycyjna.

16. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

17. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie. Jest księga intencji na 2018 r. 

Zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Hannę Kaczmarek-Woźniak, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *