ogłoszenia 6.12.2020

ogłoszenia 6.12.2020

II Niedziela Adwentu

 

1. Dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi  na Wschodzie. Do skarbonki można złożyć ofiarę na ten cel.

2. Zapraszamy do pogłębionego przeżycia czasu Adwentu. W Farze: od poniedziałku do piątku o godz. 6.15 Jutrznią a po niej Msza Św.; Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00 oraz w soboty –godz. 7.00).  W środy i piątki roraty będą transmitowane na fb. W piątki zapraszamy szczególnie dzieci. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 (od poniedziałku do piątku).  Msze św. wieczorne w soboty i niedziele o godz. 18.30.  We wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pozostałe nabożeństwa w łączności z roratami.

3. We wtorek  przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00 we farze i 17.00 w kościele garnizonowym. 

4. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Według rozporządzenia rządu we farze może modlić się jednocześnie 19 osób a w kościele garnizonowym 42 osoby (w nawie i na balkonie). Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy Msze Św. na parafialnym fb (sobota 18.30, niedziela 12.30)

5. Poświęcone opłatki można odbierać po Mszach św. w biurze parafialnym. Do nabycia także świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom (7 i 14 zł.)

6. Punkt charytatywny będzie nieczynny do odwołania.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. W kościele znajduje się „koszyk siostry Felicji”. Prosimy o składanie w nim trwałych produktów żywnościowych. Za tydzień taca inwestycyjna

8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Jadwigę Marciniak,  zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i   dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *