Ogłoszenia 6.11.2022

Ogłoszenia 6.11.2022

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Witamy w naszej parafii ks. Mateusza Stróżewskiego, który przez najbliższy czas będzie nas wspierał.
 2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.30, spotkanie członków Żywego Różańca.
 3. Do wtorku można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Oprócz tych warunków należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunię św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 4. W piątek, 11 listopada, Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w Katedrze o godz. 9.30. Po jej zakończeniu obchody będą kontynuowane na Placu im. Prymasa Mikołaja Trąby. Tego dnia na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się również mini jarmark świętomarciński – szczegóły na plakatach. Ksiądz Prymas udzielił dyspensy od obowiązku zachowania w  tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
 5. Różaniec z modlitwą za zmarłych do wtorku w Farze o godz. 18.00 a w kościele Garnizonowym o godz. 16.30.
 6. Spotkanie Rodziny Radia Maryja, w niedzielę, 11. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.00.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa: całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek w środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy, w piątek, w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), o godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia.
 8. W przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 w Katedrze, odbędą się Spotkania Chóralne „Stąd nasz ród”. Zapraszamy.
 9. Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II zaprasza na cykl spotkań w ramach Szkoły Słowa Bożego, które będą miały miejsce w parafii pw. św. Michała Archanioła. Pierwsze w środę, o godz. 17.45.
 10. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki, od 10.30 do 11.30.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna.
 12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 13. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Grzegorza Świeżyńskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *