Ogłoszenia 7.04.2021

Ogłoszenia 7.04.2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Pan Zmartwychwstał i żyje. Niech radość paschalnych świąt dotrze do każdego człowieka. Niech wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas przenika nasze życie. Niech nas pobudzi do dawania autentycznego świadectwa o Jego obecności. Błogosławionych Świąt.

1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego we farze pierwsza Msza Św. o godz. 6.00 (nie ma Mszy o 7.30), pozostałe Msze we farze i w kościele garnizonowym według porządku niedzielnego  a w Wielkanocny Poniedziałek Msze św. będą, jak w każdą niedzielę.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego i w przygotowanie wystroju świątyni (szczególnie p. Agnieszce Zawadzkiej, p. Adrianowi Dopierale, p. Jakubowi Kamińskiemu,  p. Olafowi Ogrodnemu, p. Andrzejowi Jorasowi i ks. Dominikowi). Dziękujemy za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. 

3. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Według przepisów we farze może modlić się jednocześnie  15 osób a w kościele garnizonowym 39  osób. Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy na parafialnym fb Msze Św.  w niedzielę i święta o 12.30, w sobotę o 18.30.

4. Z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje piątkowy post. 

5. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. 

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

Z wiarą w Jezusa Zmartwychwstałego, który śmierć zwyciężył pomódlmy się za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościo ła. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *