Ogłoszenia 7.06.2020

Ogłoszenia 7.06.2020

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszego kościoła. Sumie odpustowej  o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. kan. Krzysztof  Guziałek. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O godz. 10.00 Msza św. w Katedrze a po niej procesja eucharystyczna. W tym dniu Msze św. w Farze o 7.30, 9.30 i 18.30 a w kościele garnizonowym o 9.00, 10.00  i  17.00. W czasie oktawy procesje eucharystyczne wokół kościoła farnego.

3. W piątek jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 

4. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w sobotę, 13 czerwca. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa. Zapraszamy.

5. Przypominamy, że uczestniczący w liturgii, nadal zobowiązani są do noszenia maseczki wewnątrz świątyni i zachowania odległości. 

6. Nabożeństwa czerwcowe  w Farze codziennie po wieczornej Mszy i w kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00.

7. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., w czwartek o godz. 18.00 różaniec.

8. Msze Św. w kościele garnizonowym od lipca będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 9.00, 10.15 i 11.30.

9. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 8 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna.

11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i  dać, Panie.

 

2 komentarze

  1. Czy ostatni ołtarz w Dzień BOŻEGO CIAŁA będzie jak zwykle przy kościele garnizonowym ? Bo chciałbym przyjechać z mamą, która nie może juŻ chodzić wraz z procesją !

    Odpowiedz
    • Już od ubigłego roku, procesja Bożego Ciała swoje zakończenie, a więc ostatni ołtarz ma przy kościele św. Michała. Tam i w tym roku jest zakończenie procesji.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *