Ogłoszenia 7.01.2018

Ogłoszenia 7.01.2018

Niedziela Chrztu Pańskiego

 

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. W środę, podczas Mszy Św. o godz. 18.30 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków. Po Eucharystii będzie indywidualne błogosławieństwo każdej pary i wręczenie okolicznościowych pamiątek.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie w duchu Taize w każdy drugi piątek miesiąca. Najbliższa modlitwa będzie miała miejsce 12 stycznia o godz. 20.00.

4. Comiesięczne spotkanie Rodziny Radia Maryja, w sobotę, 13.01. Rozpoczęcie o godz. 18.00 modlitwą różańcową. 

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się świąteczne  spotkanie Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w Farze. W spotkaniu uczestniczyć będzie o. Redemptorysta z Torunia a Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Bogdan Wojtuś.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy w gablocie i na stronie internetowej. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny przy ulicach: Mieszka I, Mickiewicza, Łubieńskiego, Moniuszki, Warszawskiej.  Początek kolędy o godz. 15.00 a w sobotę o 13.00. W zaznaczonych dniach także o 16.30 lub 16.00. Ankiety kolędowe można składać w kościele.

7. Ks. Grzegorz odwiedzi swoich chorych w sobotę, 13 stycznia.

8. W sobotę, o godz. 11.30, na Słomiance,  spotkanie LSO.

9. Punkt charytatywny czynny w czwartek, w godz. 10.30-11.30.

10. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona  Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę w łączności z Mszą św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Za tydzień taca inwestycyjna.

Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Eugeniusza Jarosza, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *