Ogłoszenia 8.11.2020

Ogłoszenia 8.11.2020

32 Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Do skarbonek będziemy zbierali ofiary dla Kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej.

2. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Według nowego rozporządzenia rządu we farze może modlić się jednocześnie 19 osób a w kościele garnizonowym 42 osoby (w nawie i na balkonie). Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy Msze Św. na parafialnym fb (sobota 18.30, niedziela 12.30)

3. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Oprócz tych warunków należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunię św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

4. Dzisiaj, o godz. 18.00, Różaniec z modlitwą za zmarłych.

5. Spotkanie Rodziny Radia Maryja, w piątek 13.11. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.00.

6. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św.

7. Punkt charytatywny będzie nieczynny do odwołania.

8. W środę, 11 listopada,  Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w Katedrze o godz. 9.30. Transmisja na kanałach YouTube Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Królewskiego Gniezna. Zapraszamy również do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego o godzinie 12:00 stojąc na balkonach lub w oknach naszych mieszkań. Informacje o programie obchodów znajdują się na stronie urzędu miejskiego.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzisiaj taca inwestycyjna.

10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Barbarę Galas, Jerzego Wietrzyńskiego, Ewę Tomczak, Marię Orłowską,  zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i   dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *