Ogłoszenia 9.04.2017

Ogłoszenia 9.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa

 

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas Mszy św. poświęcenie palm. Dziś też przypada XXXII Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 14.00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. 

2. Dzisiaj, po Gorzkich Żalach (ok. 16.45), będzie Koncert muzyki i pieśni pasyjnej. Wystąpi Chór Św. O. Pio i soliści. Zapraszamy.

3. Rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne w kościele garnizonowym, które potrwają do Wielkiej Środy. Nauki rekolekcyjne, głoszone będą przez ks. dra hab. Grzegorza Wejmana, podczas Mszy św. o godz. 18.00. 

4. W Wielki Wtorek, przy kościele garnizonowym zbierane będą przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia ofiary na przygotowanie wielkanocnego śniadania dla ubogich

5. W środę spotkanie Rodziny Radia Maryja. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa.

6. W środę, po wieczornej Mszy Św. spotkanie LSO.

7. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Niech Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będzie dla nas czasem szczególnego przeżywania misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii.

Wielki Czwartek

18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej 

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek

12.00 – Droga Krzyżowa (Kościół Farny)

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja w Grobie do 23.00 

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły.

Wigilia Paschalna

20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną

Święcenie potraw w Farze: od 10.00 do 15.00 co pół godziny. 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz.7.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6.00 – Msza św. rezurekcyjna

Następna Msza św. o godz. 8.30.  

 

8. Godziny Sakramentu Pokuty w Wielkim Tygodniu są wywieszone w gablotach.

9. W dni Triduum Paschalnego Biuro Parafialne i Punkt  Charytatywny będą nieczynne.

10. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (od godz. 9.30). Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dzisiaj taca na cele inwestycyjne. Do skarbonki można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

13. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Józefa Kowalewskiego, kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *