Ogłoszenia 01.01.2023

Ogłoszenia 01.01.2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

 1. Wkraczamy w Nowy 2023 Rok. Niech nas Bóg błogosławi i strzeże. Niech rozpromieni swe oblicze nad nami, niech nas obdarzy swoją łaską i niech nas napełni pokojem. Niech to będzie szczęśliwy rok dla naszej Ojczyzny, dla Parafii i dla każdego z nas.
 2. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach, które są sprawowane według niedzielnego porządku. Na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w roratach z wyklejankami.
 3. Zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanym po raz dziewiąty w Gnieźnie Orszaku Trzech Króli. Odbędzie się on w piątek, w godz. od 13.30 do 15.00.Wszystkie grupy spotkają się na placu za Powiatowym Urzędem Pracy i za budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego. Tam też każdy z obecnych otrzyma papierową koronę. Po krótkiej modlitwie nastąpi wspólny przemarsz Orszaku Trzech Króli przez gnieźnieński Rynek do Katedry, gdzie królowie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus. Wspólne kolędowanie będzie trwało do godziny 15.00. Także w piątek, o godz. 17.00, w I LO, Jasełka Polskie.
 4. Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę. W gablotach i na stronie internetowej znajduje się plan kolędowy. Będziemy odwiedzać tych Parafian, którzy nas zaprosili. Można to uczynić poprzez formularz papierowy. Formularz elektroniczny będzie wyłączony. W poniedziałek, wtorek i środę nie będzioe Mszy w kościele garnizonowym.
 5. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszami Św.
 6. W sobotę, od godz. 9.00, odwiedzimy chorych i starszych parafian.
 7. W sobotę, po Mszy Św. porannej do 12.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się różańcem a o godz.  00 czuwanie w intencji rodzin.
 8. W następną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, spotkanie członków Żywego Różańca a godz. 16.00, koncert kolęd zespołów i chórów działających przy MOK-u.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00.
 10. Punkt charytatywny czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna.
 12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 13. Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Janinę Olejniczak, Karola Tasiemskiego, Jana Janowiaka, Zofię Mrozik, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *