Ogłoszenia 03.09.2023

Ogłoszenia 03.09.2023

XXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.30, spotkanie z członkami Żywego Różańca.
  2. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę w szkole odbędzie się  podczas Mszy św. o godz. 11.00
  3. Zapraszamy na nabożeństwa: całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00, w piątek o godz. 15.00 w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), Godzina Miłosierdzia.
  4. Są wolne intencje mszalne na Mszach porannych w październiku. Jest dostępna księga intencji na 2024
  5. Trwają zapisy dla dzieci, które chcą przyjąć I Komunię w 2024 r. W zakrystii można otrzymać formularz zgłoszeniowy, który trzeba złożyć do 4 września. W czwartek, o godz. 18.30, będzie spotkanie z rodzicami tych dzieci.
  6. Punkt charytatywny będzie czynny w czwartek od 10.30 do 11.30.
  7. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpocznie kolejny rok nauki dnia 9 września 2023 r. o godz. 9.00 (sobota) w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2a. Szkoła ta kształci przyszłych organistów. Kandydaci na I rok nauki są proszeni o skontaktowanie się z ks. dr. Dariuszem Sobczakiem i przybycie na pierwsze zajęcia dnia 9 września o godz. 8.30. Istnieje również możliwość kształcenia dla psałterzystów i kantorów, dlatego prosimy o zgłaszanie się osób, które chciałyby w parafii pełnić tę funkcję. Cykl szkolenia podstawowego obejmuje okres jednego roku, natomiast osoby, pragnące doskonalić warsztat w prowadzeniu zespołów i śpiewów gregoriańskich – okres dwóch lat. 
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna, którą przeznaczymy na prace w Kaplicy Literackiej.
  9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
  10. Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *