Ogłoszenia 15.11.2020

Ogłoszenia 15.11.2020

33 Niedziela zwykła

 

1. Przeżywamy dzisiaj IV Światowy Dzień Ubogich oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Pamiętajmy w naszych modlitwach zarówno o ubogich i potrzebujących naszej pomocy, jak i o wszystkich ofiarach wypadków drogowych. Przypominamy, Siostry Miłosierdzia i Wincentyńska Młodzież Maryjna prowadzą akcję: „Otwarte Ramiona”, dzięki której pragną wesprzeć osoby ubogie i bezdomne (zbiórka odzieży męskiej i damskiej, środków ochronnych itp.). Szczegóły na plakacie. 

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

3. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Według rozporządzenia rządu we farze może modlić się jednocześnie 19 osób a w kościele garnizonowym 42 osoby (w nawie i na balkonie). Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Transmitujemy Msze Św. na parafialnym fb (sobota 18.30, niedziela 12.30)

4. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Oprócz tych warunków należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunię św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

5. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek, o 18.00 różaniec.

6. Punkt charytatywny będzie nieczynny do odwołania.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1073 zł a na pomoc dla Republiki Środkowoafrykańskiej 380 zł.

8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Henrykę Sieradzką, Mariana Maruta, Jadwigę Kubską,  zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i   dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *