Ogłoszenia 19.03.2017

Ogłoszenia 19.03.2017

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu.

 

1. Dzisiaj (tj 19.03) o godz. 15.00 Msza św. w intencji rzemieślników.

2. Jutro (20.03) obchodzimy liturgiczną Uroczystość Św. Józefa, patrona mężczyzn. O godz. 18.00 różaniec w intencji panów, których zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.  

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa w piątki w Farze dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 18.00; w kościele garnizonowym o 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele w Farze o 16.00, w kościele garnizonowym o 17.15.

4. We wtorek, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance będzie spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku przystąpi do Bierzmowania.

5. W odpowiedzi na nasilające się w świecie zło pragniemy odpowiedzieć wołaniem Niech nas ogarnie łaska Panie Twa i w każdy wielkopostny piątek, o godz. 20.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy z Chórem Św. O. Pio.

6. W sobotę, 25 marca, o godz. 9.00, w Sali na Słomiance, będzie spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi z II grupy  i ich rodzicami a w niedzielę, o godz. 11.15 będzie poświęcenie książeczek.

7. Misjonarze miłosierdzia zapraszają na specjalne wielkopostne nabożeństwo, w czasie których pełnić będą dyżur spowiedniczy. Do modlitwy i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zaproszone są w szczególności osoby, które spowiedź przez wiele lat odkładały, i które w swoim życiowym doświadczeniu w sposób szczególny potrzebują Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo we Farze będzie w sobotę 25 marca i rozpocznie się o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której będzie czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Wieczorem sprawowana będzie Eucharystia, a na zakończenie Apel Jasnogórski.

8. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Jedną z form troski o życie, zwłaszcza najsłabszych – nienarodzonych, jest podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej krótkiej modlitwie przez dziewięć miesięcy za dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 18.30 do Fary. 

9. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona  Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

10. Punkt charytatywny jest czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.

11. Informujemy o możliwości przekazania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego na Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia. Potrzebne do tego dane znajdują się w gablocie ogłoszeń.

12. Zapraszamy na comiesięczne spotkania Panie naucz nas modlić się. Najbliższe odbędzie się w niedzielę 26 marca w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego ul. Seminaryjna 2 i poświęcone będzie ciszy w modlitwie. O godz. 16.00 Konferencja, o 17.00 Eucharystia, a o 18.00 Adoracja. Śpiewać będzie Schola ŚDM.

13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

14. Prosimy o sprawdzanie poprawności intencji w gablocie.

15. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za ofiary na tacę inwestycyjną (1915 zł.)

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Leszka Ratajewskiego, Krzysztofa Jeżowskiego, Halinę Górka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *