Ogłoszenia 20.08.2017

Ogłoszenia 20.08.2017

20 Niedziela zwykła

 

1. Trwają prace porządkowe na cmentarzu. Dziękujemy wszystkim, którzy tam pracowali a w szczególności: p. senatorowi Robertowi Gawłowi i pracownikom jego biura, członkom GRH Garnizon, Straży Pożarnej, p. Jerzemu Probollowi ze współpracownikami, zakładom kamieniarskim- p. Szczygielskiego, p. Setkowicza i p. Lewartowskiego za użyczenie samochodów, wszystkim pilarzom, pracownikom cmentarza, wolontariuszom. Dziękujemy dyspontentom grobów za uporządkowanie obejścia nie tylko swoich grobów. Przed nami jeszcze wiele pracy szczególnie z cięciem drzew i usuwaniem korzeni. Będzie to zależało od dostępności wykwalifikowanych pilarzy i podnośnika koszowego. Trudnym zadaniem będzie usunięcie korzeni. Mamy nadzieję, że znajdą się osoby, które w tych pracach pomogą.

2. Osoby, które poniosły straty w postaci zniszczenia nagrobka na Cmentarzu Farnym i chciałyby spróbować uzyskać odszkodowanie z polisy OC proszone są o zgłaszanie się do Biura Cmentarza Św. Krzyża przy ul. św. Michała 2 (sala przy kościele pw. św. Michała) w godzinach otwarcia, tj. od poniedziałku do soboty od 9:30 do 12:00 do 24 sierpnia. Należy posiadać dokumentację zniszczeń. Korzystamy z pomocy Zarządcy tego cmentarza.

3. W Biurze Parafialnym rodzice mogą zapisywać dzieci, które potrzebują pomocy przy zakupie przyborów szkolnych. Ofiary na ten cel będziemy zbierać do skarbonek w niedziele 27 sierpnia.

4. W okresie wakacji okazja do Sakramentu Pojednania przed Mszami Św.

5. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

6. Punkt charytatywny wydający odzież w sierpniu będzie nieczynny.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Na cele inwestycyjne zebraliśmy 1542 zł. Do skarbonki zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w nawałnicy.

8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

9. Prosimy o sprawdzanie intencji w gablocie.

10. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że trwa tzw. drugi nabór do naszego Seminarium oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie kształcą się przyszli kapłani, a w trybie stacjonarnym i zaocznym studiują osoby świeckie. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych

11. W ramach Akademii Gitary odbędzie się koncert we Farze w sobotę 26 sierpnia, o godz. 19.30. 

Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *