Ogłoszenia 21.01.2024 r.

Ogłoszenia 21.01.2024 r.

III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego a w czwartek kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. Zakończyła się wizyta duszpasterska czyli kolęda. Dziękujemy za miłe przyjęcie i za ofiary, które przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii, zobowiązania diecezjalne oraz cele inwestycyjne. Od poniedziałku będzie Msza Św. o godz. 17.00 w kościele garnizonowym.
 3. W czwartek, o godz. 19.30, w Sali na Słomiance, będzie spotkanie ze Słowem Bożym.
 4. W poniedziałek, 29 stycznia, o godz. 18.30, będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Punkt charytatywny czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00. W piątek, w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), o godz. 15.00, Godzina Miłosierdzia.
 7. Dzisiaj, o godz. 16.00, w Katedrze, koncert kolędowy z poezją p. Sławomira Krzyśki i muzyką zespołu Gniezno String Quartet.
 8. Gnieźnieński Komitet Pamięci i Postulat Franciszkanów w Gnieźnie zapraszają na spotkanie z okazji rocznicy Powstania Styczniowego. Spotkanie odbędzie się w auli klasztoru Franciszkanów (ul. Franciszkańska 12, Gniezno; wejście przez furtę klasztorną) w sobotę, 27 stycznia 2024 r. o godzinie 16.00. W programie znajdą się krótkie prelekcje o powstańcach styczniowych z Gniezna oraz o powstaniu na wschodnich Ziemiach Zabranych; będzie wspólne śpiewanie pieśni powstańczych a także prezentacja XIX-wiecznych grafik prasowych. Wstęp na spotkanie wolny.
 9. Księża Michalici zapraszają na pielgrzymkę do Meksyku w dniach 12-22 kwietnia 2024 r. Zapisy do końca stycznia w parafii bł. bp. Michała Kozala.
 10. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4156 zł. Mamy jeszcze do uregulowania ponad 20 000 zł. za Kaplicę Literacką.
 11. Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Jerzego Włodarczyka, Krzysztofa Jarzębowskiego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *