Ogłoszenia 25.10.2020

Ogłoszenia 25.10.2020

30 Niedziela – Rocznica poświęcenia kościoła

 

1. Przypominamy o udzielonej przez ks. Prymasa dyspensie wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej od uczestnictwa w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Wczoraj weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące ilości osób uczestniczących w liturgii. Według tych zasad we farze może modlić się jednocześnie 40 osób a w kościele garnizonowym 89 osób (w nawie i na balkonie). Wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji są zobowiązani posiadać maseczki. Będziemy transmitować Msze Św. na parafialnym fb (sobota 18.30, niedziela 12.30)

2. Kończy się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w Farze od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00. 

3. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę w łączności z różańcem.

4. W środę, o godz. 18.00, w kościele garnizonowym będzie spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w dniu 3 listopada. 

5. Punkt charytatywny będzie czynny w czwartki od 10.30 do 11.30.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych („Dzień Zaduszny”), które rozpoczynają okres szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie dnia i kościoła, w którym mamy modlić się za zmarłych.

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. będą według porządku niedzielnego. Nie będzie nabożeństw na cmentarzach. Nie ma także Nocy Świętych. Zachęcamy do rozłożenia wizyt na cmentarzach na poszczególne dni. 

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. 

9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. ks. bpa Bogdana Wojtusia, Halinę Skibską, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i   dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *