Ogłoszenia 26.05.2019

Ogłoszenia 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocna

 

1. Rocznica I Komunii Św. dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00. 

2. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu w Farze od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 a dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 20.00, przy pomniku Opatrzności Bożej. W kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku  po Mszy Św. o godz. 17.00.

3. W sobotę rozpoczyna się czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe  w Farze codziennie po wieczornej Mszy i w kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00.

4. W sobotę chorych odwiedzi tylko ks. proboszcz.

5. W sobotę, 1 czerwca, czuwanie modlitewne, po którym będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Nabożeństwo i całą liturgię będą przygotowywać małżeństwa. Zapraszamy.

6. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz.9.30.

7. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.15, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

8. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

9. Upamiętnieniu 40. rocznicy 1. Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny i do Gniezna, towarzyszyć będą w najbliższych dniach następujące wydarzenia:

– Konferencja naukowa  nt.: I pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Odbywać się ona będzie w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym. Wstęp wolny. Poprzedzi ją Msza św. w Katedrze, której przewodniczył będzie Ksiądz Prymas (godz. 9.00)

– spotkanie z młodzieżą i młodymi duchem pod balkonem papieskim w sobotę (1 czerwca) ok. godz. 9.45 

– uroczysta Msza św. w niedzielę u oo. Franciszkanów w Sanktuarium MB Pocieszenia Pani Gniezna

– Koncert Prymasowski w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w katedrze

– spotkanie w miejscu lądowania papieskiego helikoptera w poniedziałek 3 czerwca.

10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. 

Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Jerzego Posłusznego, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *