Ogłoszenia 28.05.2023

Ogłoszenia 28.05.2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy
 2. Rocznica I Komunii Św. dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00.
 3. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 4. We wtorek, po Mszy Św. o godz. 18.30, w Sali na Słomiance, będzie spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania z grupy młodszej.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. kan. Jan Szrejter. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty.
 6. Kończy się maj. Nabożeństwa majowe w Farze od poniedziałku do środy o godz. 20.30, a dzisiaj po Mszy św. wieczornej. W kościele garnizonowym od poniedziałku do środy po Mszy Św. o godz. 17.00.
 7. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy (w sobotę przed Mszą) i w kościele garnizonowym od poniedziałku  do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.
 9. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 18.00.
 10. W sobotę ks. proboszcz odwiedzi chorych i starszych parafian, ks. Jarek w sobotę, 10 czerwca.
 11. W sobotę, po Mszy Św. porannej do 12.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się różańcem. Jest to modlitwa wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepakulanemu Sercu Maryi. Zaproszenie do modlitwy skierowane jest przede wszystkim do kobiet.
 12. Także w sobotę, czuwanie modlitewne w intencji małżeństw i rodzin. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy.
 13. Zapraszamy młodzież do udziału w XXVII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 3 czerwca br. Spotkanie rozpocznie się Jutrznią o godz. 9:00 w Katedrze Gnieźnieńskiej. Potem wyjazd na Pola Lednickie. Szczegóły i zapisy u ks. Jarka.
 14. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00, w piątek o godz. 15.00 w kościele NMP Królowej Polski (garnizonowy), Godzina Miłosierdzia.
 15. Wspólnota Wieczernik Dwóch Serc zaprasza na wczasorekolekcje. Bliższe informacje na plakatach.
 16. Punkt charytatywny czynny w czwartki w godz. 10.30-11.30.
 17. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Dzisiaj do skarbonek będziemy zbierali ofiary na pomoc w leczeniu p. Sebastiana Wietrzykowskiego, katechety w ZSP nr 3 i członka naszej Rady Parafialnej.
 18. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
 19. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Bernarda Denekę, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *