Ogłoszenia 31.12.2023 r.

Ogłoszenia 31.12.2023 r.

Niedziela Świętej Rodziny 

1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy Św. odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
Zapraszamy by małżonkowie razem przyszli na Eucharystię.
2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono w Farze o godz. 18.00.
3. Jutro pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Eucharystii we farze o godz. 7.30.
4. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na
wszystkich Mszach, które są sprawowane według niedzielnego porządku (w kościele garnizonowym nie ma Mszy Św. o godz. 17.00). Na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w roratach z wyklejankami. Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie kredy i kadzidła, które będzie można nabyć (przygotowane przez Chór św. O. Pio)
5. Od wtorku rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę. W gablotach i na stronie internetowej znajduje się plan kolędowy. W tym tygodniu kolęda przy ul. Chrobrego, Sienkiewicza, Mieszka I, Łubieńskiego, Moniuszki i Mickiewicza. Będziemy odwiedzać tych Parafian, którzy nas zaprosili. .
Można to uczynić poprzez formularz papierowy. Formularz elektroniczny będzie wyłączony dziś
wieczorem. We wtorek, środę i czwartek nie będzie Mszy w kościele garnizonowym.
6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszami Św.
7. W następną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, spotkanie członków Żywego Różańca a godz. 16.30, Oratorium Narodziny Jezusa. Zapraszamy.
8. Zapraszamy na nabożeństwa: Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., w czwartek różaniec o 18.00.
9. Scholka i ministranci organizują w dniach 20-23 lutego, w Szklarskiej Porębie, zimowisko.
Zainteresowane dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do kontaktu z ks. Jarkiem.
10.Zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanym po raz dziesiąty w Gnieźnie Orszaku Trzech Króli. Odbędzie się on w sobotę, dnia 6 stycznia w godzinach od 13.00 do 14.00. Wszystkie grupy spotkają się na placu za Powiatowym Urzędem Pracy i za budynkiem Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sobieskiego o godz. 13.00. Tam też każdy z obecnych otrzyma papierową koronę. Po krótkiej modlitwie nastąpi wspólny przemarsz Orszaku Trzech Króli przez gnieźnieński Rynek do Katedry, gdzie królowie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus. Wspólne kolędowanie będzie trwało do godziny 14.00.
11.Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne
12. Zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Wiesławę Ryczkowską, Zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *