Ogłoszenia 6.09.2020

Ogłoszenia 6.09.2020

23 Niedziela zwykła

 

1. Spotkanie Żywego Różańca w dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Farze.

2. W niedzielę, 20 września będziemy przeżywać uroczystość I Komunii. Msze Św. w tym dniu będą o 7.30, 8.30, 18.30, komunijne o 10.00 i 12.00. Dzisiaj o godz. 11.00, poświęcenie i wręczenie książeczek. Spotkania dla dzieci: I grupa w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00, II grupa w środę i czwartek o 17.00.

3. Spotkanie Rodziny Radia Maryja, w następną niedzielę. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.00. Po Mszy Św. procesja fatimska. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

4. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę w szkole  odbędzie się w  niedzielę, 13 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00.

5. Rozpoczyna się przygotowanie dzieci do I Komunii w 2021. Prosimy o pobranie formularzy zgłoszeniowych i złożenie ich, razem metryką chrztu (jeśli chrzest był poza naszą parafią) do 27 września.

6. Uczniowie VIII klas rozpoczynają dwuletnie przygotowanie do bierzmowania. Prosimy o pobranie formularzy zgłoszeniowych i złożenie ich, razem metryką chrztu (jeśli chrzest był poza naszą parafią) do 27 września.

7. W sobotę, o godz. 11.00, w Sali na Słomiance będzie spotkanie z ministrantami i lektorami. Zapraszamy kandydatów.

8. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., w czwartek o godz. 18.00 różaniec.

9. Punkt charytatywny będzie czynny w czwartki od 10.30 do 11.30.

10. Przypominamy, że uczestniczący w liturgii, nadal zobowiązani są do noszenia maseczki wewnątrz świątyni. 

11. Jest już księga intencji na przyszły rok. 

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Za tydzień taca inwestycyjna.

13. Pojawił się projekt zamknięcia przejazdu przez Rynek. Uniemożliwi to  dojazd do fary. Zachęcamy parafian i sympatyków naszego kościoła o wyrażenie swojej opinii na ten temat i wysłanie uwag na adres mailowy: konsultacje@gniezno.eu. W sobotę, na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie członków Parafialnych Rad: Ekonomicznej i Duszpasterskiej.

14. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

Zmarłe w ubiegłym tygodniu śp. Helenę Mielcuszną, Dorotę Przybylską zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz i  dać, Panie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *