Ogłoszenia 9.06.2019

Ogłoszenia 9.06.2019

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. 

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – patronalne święto naszego kościoła. Sumie odpustowej  o godz. 12.30 będzie przewodniczyć ks. bp Krzysztof Zadarko z Koszalina. Wszystkich zapraszamy do modlitwy. Jest to szczególna Msza św. wyrażająca jedność parafialnej wspólnoty.

4. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w czwartek, 13 czerwca. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa. Po Mszy Św. procesja fatimska. Zapraszamy.

5. W czwartek, o godz. 19.15, w Sali na Słomiance, spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania z VII klas. Prosimy o przyniesienie książeczek.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie w duchu Taize w każdy drugi piątek miesiąca. Najbliższa modlitwa będzie miała miejsce 14 czerwca o  godz. 20.00.

7. Nabożeństwa czerwcowe  w Farze codziennie po wieczornej Mszy i w kościele garnizonowym od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00.

8. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.15, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., Różaniec w czwartek o godz. 18.00.

9. Włączamy się akcję młodzieży To nasza wspólna sprawa i zapraszamy na nowennę od 11 do 19 czerwca (z wyłączeniem czwartku). O godz. 18.30 Msza św.  i różaniec. Nowenna jest przebłaganiem za zło pedofilii w Kościele i jej ukrywanie, modlitwą za ofiary księży pedofilów oraz za kapłanów-tych, którzy są przyczyną zgorszenia, i tych, którzy są oczerniani. Jest dawaniem świadectwa o pięknej roli księży i modlitwą o ich świętość.

10. Punkt charytatywny wydający odzież jest czynny w każdy czwartek w godz. 10.30-11.30.

11. Biuro Radia Maryja organizuje w dniach 13-14 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. 

12. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. 

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy nas wspierają pomocą duchową i materialną. Dzisiaj taca inwestycyjna.

Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Mariana Mośka, zmarłych kapłanów i siostry zakonne, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *